Servet Eröcal'ın adı Ege İhracatçı Birlikleri'nde yaşatılacak

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)’nin unutulmaz isimlerinden 2003-06 yılları arasında Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Servet Eröcal’ın adı Ege İhracatçı Birlikleri’nde yaşatılacak. 9 Temmuz 2016 tarihinde vefat eden Servet Eröcal’ın adı Ege İhracatçı Birlikleri’nde bir toplantı salonuna verildi.

Servet Eröcal'ın adı Ege İhracatçı Birlikleri'nde yaşatılacak
03 Kasım 2016 - 15:16

Servet Eröcal Toplantı Salonu’nun açılışı için Ege İhracatçı Birlikleri’nde tören düzenlendi. Törende konuşan Servet Eröcal’ın eşi Meral Eröcal ve oğlu Can Eröcal, Servel Eröcal’ın Ege İhracatçı Birlikleri’ni çok sevdiğini, EİB’nin davetlerine büyük keyif alarak katıldığını, EİB’nin Servet Eröcal’ın adını ölümsüzleştirerek Eröcal ailesini çok gururlandırdığını dile getirdiler.


Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk ise, Servet Eröcal’ın Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanlığı, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanlığı ve sonrasında Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği yıllarında uzun yıllar kendisi ile çalışma fırsatı bulduklarını, Eröcal’ın bilgi birikiminden aktif görevlerini bıraktıktan sonra da yararlandıklarını, Eröcal’ın ismini hizmet verdiği kurumda yaşatmak istediklerini, Eröcal’ın EİB’de verdiği hizmetlerle bunu hak ettiğini ifade etti.

Ege İhracatçı Birlikleri’nde, Servet Eröcal Toplantı Salonu’nun açılış törenine eşi Meral Eröcal, oğlu Can Eröcal, gelini Tuğçe Eröcal, EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, EİB Koordinatör Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Halil Şahin, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Sinan Kızıltan, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar ve EİB Genel Sekreteri İ. Cumhur İşbırakmaz katıldı.

Servet Eröcal kimdir?

1944 yılında Van’ın Şatak ilçesinde dünyaya gelen Servet Eröcal Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Uzun yıllar kamuda çalıştıktan sonra özel sektöre geçiş yapan Eröcal, Oyak-Renault, Pınar Et, Pınar Su, Bilim İlaç’ta çalıştı. İzmir Demir Çelik A.Ş.’de 19 yıl Genel Müdür Yardımcılığı ve Danışmanlık görevlerinde bulunan Eröcal, 1997 yılında Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 2007 yılına kadar bu görevini sürdürdü.

2003-06 yılları arasında Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Servet Eröcal, 2007-09 yılları arasında ise Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreteri olarak dış ticaret camiasına hizmet etti. Meral Eröcal ile evli olan Eröcal 3 çocuk babasıydı, İngilizce ve Fransızca biliyordu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum